Trampki do sukienki?

zolte trampki do sukienki

Trampki damskie szturmem podbiły rynek i obecnie ciężko jest znaleźć kobietę, która nie posiada choć jednej pary. Idealnie pasują do stroju sportowego, a także do zwiewnej, letniej sukienki.

O historii trampek słów kilka

Choć wydawać by się mogło, że są w codziennej modzie od zawsze, nie do końca tak było. Historia trampek sięga pierwszej połowy XIX wieku, jednak nie zawsze były one butami powszechnie znanymi i lubianymi.

Ich historia zaczyna się od… graczy krykieta, bo to dla nich po raz pierwszy wynaleziono obuwie na gumowej podeszwie, które przypominało dzisiejsze trampki. Następnie doceniły je również osoby jeżdżące na bicyklach.

Dopiero na początku XX wieku buty te zostały wprowadzone jako obuwie dla koszykarzy. Początkowo niedoceniane, po kilku innowacjach stało się niezwykle popularne wśród zawodowych graczy.

Mimo popularności w sporcie, buty te nie były noszone na co dzień.Sytuacja zmieniła się dopiero gdy stały się obuwiem treningowym dla zawodowych żołnierzy. Ci bowiem docenili ich wygodę i zaczęli je nosić także po służbie, swą miłością do trampek stopniowo zarażając także zwykłych Amerykanów. Od tamtego momentu cieszą się niesłabnącym uwielbieniem na całym świecie.

Modne damskie trampki – jakie wybrać?

Choć wydawać by się mogło, że w kwestii trampek powiedziano i zrobiono już wszystko, producenci wciąż prześcigają się w projektowaniu nowych modeli, także we współpracy z różnymi sławami.

Damskie trampki są doskonałym uzupełnieniem większości stylizacji, a przy tym zapewniają duży komfort oraz wygodę. Odpowiednio dobrane wzorem i kolorem dodadzą pazura letniej sukience podczas randki, a także nieco rozluźnią poważny, elegancki strój.

Komfortowe i lekkie trampki są cenione przez kobiety na całym świecie i to się jeszcze długo nie zmieni. Modne modele możesz znaleźć m.in. na tej witrynie.