Za co kobiety kochają buty?

żółte buty czółenka

Buty damskie zawsze na czasie

Czy jest coś bardziej pożądanego przez kobiety niż buty? W tej kwestii trudno będzie znaleźć konkurencję. Większość z nas posiada kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt par i.. wciąż pragnie więcej. W czym zatem tkwi ich fenomen? By wyjaśnić ten aspekt, posłużmy się cytatem: „Tak więc przeznaczeniem mężczyzny jest polowanie.. A co jest przeznaczeniem kobiety? Kupowanie butów” (Eric Jerome Dickey, „Inna kobieta”).

Historia damskiego obuwia

Buty damskie to całe spektrum różnorodnych modeli. Najpopularniejsze i określane jako najbardziej kobiece są oczywiście szpilki. Każda kobieta czuje się w nich spektakularnie. W historii butów na podwyższonym obcasie kluczową rolę odegrali.. mężczyźni i to z myślą o nich powstały pierwsze modele. Głównie ze względów praktycznych, ułatwiały chociażby jazdę konną. Jako pierwsza założyła je w XVI wieku Katarzyna Medycejska i niemalże od razu stała się prekursorką nowego stylu w całej Europie. Szpilki przede wszystkim znakomicie modelują kobiecą sylwetkę i wysmuklają nogi. Nadają każdej stylizacji eleganckiego zacięcia. Za ojca szpilek uznaje się Rogera Viviera, który projektował dla Diora.

Dlaczego kobiety kochają buty?

Buty DeeZee to nie tylko te na wysokim obcasie, ale także baleriny, trampki, czy sandały. Kluczem do zrozumienia miłości do butów jest różnorodność. W zależności od potrzeby i okazji możemy dobrać idealne obuwie. Dzięki nim podkreślamy nasz indywidualizm i charakter. Poprzez buty możemy wyrażać siebie. Zakup nowej pary zawsze wprawia nas w doskonały nastrój, choć zasadniczo wcale nie potrzebujemy ich aż tyle. Kupowanie to emocje, a jak wiemy, kobiety odczuwają je bardzo intensywnie. Wybieramy obuwie przez pryzmat naszego samopoczucia i tego, jak chcemy, by nas postrzegano.

Wygoda na pierwszym planie

Dzięki nieustannie zmieniającym się trendom każdy dopasuje idealną parę dla siebie. W nadchodzących sezonach stawiamy na wygodę, a przodują sneakersy. Komfortowe buty damskie uzupełnią każdą, nie tylko casualową stylizację. Dostępne są we wszystkich wariantach kolorystycznych. Dzięki podwyższonej podeszwie pięknie podniosą sylwetkę o parę centymetrów, a my na trochę odetchniemy od szpilek!